Dla Turysty

Ostatni państwo na Grodźcu. Tajny radca cesarza Wilhelma


Willibald Dirksen urodził się 23 grudnia 1852 roku w Berlinie. Studiował prawo na uniwersytecie w Bonn. Miał iść w ślady dziadka, który był jednym z najwybitniejszych znawców prawa rzymskiego, ale Willibalda bardziej od prawa pociągała dyplomacja. Nie miał jeszcze trzydziestki, gdy otrzymał posadę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Już w 1882 roku cesarz mianował go konsulem generalnym w Londynie, gdzie Willibald przeniósł się na kilka lat wraz ze swą młodą żoną – córką bankiera Marią Schnitzer, i ich kilkumiesięcznym synem Herbertem. Gdy kupował posiadłość w Grodźcu na letnią rezydencję dla swej rodziny miał już tytuł szlachecki przyznany za służbę dla cesarstwa , predykat „von” przed nazwiskiem i piękną karierę tajnego radcy w poselstwie niemieckiego MSZ.

Więcej na:
https://24legnica.pl/ostatni-panstwo-na-grodzcu-w-sluzbie-cesarza/

Klejnoty z papieru – Skarb ocalony w Zagrodnie

“Światowe media po raz kolejny piszą o Dolnym Śląsku i skarbach. Złoto, biżuteria, dzieła sztuki – głównie to przychodzi na myśl, kiedy mówimy o bezcennych znaleziskach. Wciąż krążą legendy o tajemniczych skrytkach i depozytach, po latach pojawiają się nowe dowody i poszlaki. Wszystko to dodatkowo podsyca świadomość długiej listy zaginionych bezcennych obiektów i ładunków. Tuż po wojnie ta lista była znacznie dłuższa. Niezwykle cenne świadectwa historii udało się odnaleźć i ocalić właśnie tutaj – w Zagrodnie”.
Więcej na:

https://zagrodno.info/skarb/

Najwyższy wygasły wulkan w Polsce


Galeria Versus Studio & Art Gallery
powstała w sercu Krainy Wygasłych Wulkanów, w malowniczej wsi Grodziec położonej między słynącą z kopalń złota Złotoryją,
a znanym z wytwarzania ceramiki Bolesławcem.
Ten urokliwy i tajemniczy region kojarzony jest
z powulkanicznymi wzgórzami, pięknymi widokami oraz bogatej historii Pogórza i Gór Kaczawskich.
Zwiedzaj i odkrywaj z nami oraz:

https://www.gorykaczawskie.pl/

Zamek Grodziec

Nieopodal naszej galerii na bazaltowym, powulkanicznym, stromym wzgórzu – 389 m n. p. m. w malowniczej scenerii wznosi się bajeczna budowla – to Zamek Grodziec.

https://grodziec.net/

Galeria Versus

ul. Jatki 11, 
Wrocław 50-111

tel. +48 602 523 157

kontakt [at] versusgaleria.pl

Otwarte mamy

Poniedziałek - Piątek: 12:00 - 18:00
Weekendy: 12:00 - 18:00
Święta: Zamknięte

Versus Studio & Art Gallery

Grodziec 5, 
Zagrodno 59-516

tel. +48 602 523 157

kontakt [at] versusgaleria.pl

Otwarte mamy

Poniedziałek - Piątek: 12:00 - 18:00
Weekendy: 12:00 - 18:00
Święta: Zamknięte

Tu nas znajdziesz