O Versus

Galeria sztuki Versus istnieje na mapie Wrocławia od 2013 roku i jest prowadzona przez Artystkę Pati Dubiel oraz Martynę Wiszowatą.

Versus to miejsce w samym sercu miasta, gdzie promujemy Artystów i ich prace. Wspieramy również sprzedaż polskiej sztuki m.in: rzeźby (szkło, ceramika, kamień, stal, drewno), malarstwa, grafiki, rysunku czy sztuki użytkowej.

Kolor, forma, jakość i niepowtarzalność – to główne hasła naszej galerii, które są realizowane w dziełach sztuki i przedmiotach dostępnych u nas.

Galeria Versus tak jak i dzieła, które w niej pokazujemy, powstała z pasji i miłości do sztuki, dlatego wspieramy i promujemy twórców nieszablonowych, niezależnych a przede wszystkim oryginalnych.

Versus Studio & Art Gallery dedykowana jest twórczości znanej Wrocławskiej artystki szkła i współtwórczyni miejsca – Pati Dubiel, której prace wyróżniają się spośród dzieł innych artystów specjalizujących się w tej technice. Tak jak wulkany, w krainie których znajduje się Galeria, prace Patrycji wprost wybuchają kolorem i erotyzmem. Jak zastygła lawa zaskakują przy tym formą. Podobnie jak funkcjonujące niegdyś w regionie Pogórza Kaczawskiego kopalnie, wydobywają na światło dzienne trudne tematy, przy czym niejednokrotnie są to takie treści, które w społeczeństwie uchodzą za tabu. Ponadto nawiązując do prowadzonej w Bolesławcu produkcji wyrobów ceramicznych – prace Patrycji miewają również walor użytkowy. Oprócz unikatowego szkła artystycznego goście mogą obejrzeć rysunki Patrycji, a także obrazy, rzeźby ceramiczne, prace outdoorowe czy grafiki innych wyróżniających się artystów z regionu, kraju czy zagranicy. Warto przy tym wspomnieć, że oferta Galerii obejmuje zarówno drobne upominki jak i duże designerskie prace

Versus Studio & Art Gallery

Od 2020 zapraszamy do nowopowstałego miejsca na artystycznej mapie Polski. Versus Studio & Art Gallery w Grodźcu to młodsza siostra galerii mieszczącej się w samym centrum Wrocławia przy ul. Jatki 11. Nasza nowa galeria powstała w sercu Krainy Wygasłych Wulkanów, w malowniczej wsi Grodziec położonej między słynącą z kopalń Złotoryją a znanym z wytwarzania ceramiki Bolesławcem. Ten urokliwy i tajemniczy region znany jest przede wszystkim dzięki wspaniałemu, średniowiecznemu zamkowi rycerskiemu w Grodźcu, powulkanicznym wzgórzom czy pięknym widokom oraz bogatej historii Pogórza i Gór Kaczawskich.

Godne polecenia jest nie tylko to, co mieści się w samej Galerii, lecz również jej klimat i otoczenie. Galeria umieszczona jest w odrestaurowanych przedwojennych zabudowaniach gospodarczych z widokiem na zamek Grodziec. Można tu połączyć doznania artystyczne ze zwiedzaniem turystycznie atrakcyjnych okolic, zaczerpnąć świeżego powietrza w przygaleryjnym ogrodzie, a także odpocząć od miejskiego zgiełku słuchając odgłosów wsi. Artystka może oprowadzić Was po Galerii, opowiedzieć ciekawe i nieraz pikantne historie o wystawionych dziełach lub ich twórcach, a także pokazać studio, w którym powstają jej rzeźby, obrazy i rysunki. W Galerii można również zakupić niebanalne, wyprodukowane przez Patrycję lub innych artystów pamiątki z pobytu w Krainie Wygasłych Wulkanów oraz jednocześnie pozyskać informacje o technice wytworzenia nabytego przedmiotu i o pomyśle, który dał mu początek. Jeśli dopisze Wam szczęście być może uda się Wam także wypić z artystką aromatyczną kawę i przeprowadzić burzliwą dyskusję o sztuce…

Zapraszamy

Martyna & Pati

Galeria Versus

ul. Jatki 11, 
Wrocław 50-111

tel. +48 602 523 157

kontakt [at] versusgaleria.pl

Otwarte mamy

Poniedziałek - Piątek: 12:00 - 18:00
Weekendy: 12:00 - 18:00
Święta: Zamknięte

Versus Studio & Art Gallery

Grodziec 5, 
Zagrodno 59-516

tel. +48 602 523 157

kontakt [at] versusgaleria.pl

Otwarte mamy

Poniedziałek - Piątek: 12:00 - 18:00
Weekendy: 12:00 - 18:00
Święta: Zamknięte

Tu nas znajdziesz